Bu Yıl Üçüncüsü Düzenlendi

Bu Yıl Üçüncüsü Düzenlendi
Kahramamaraş, bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Tarım Fuarı' na ev sahipliği yaptı. Vali Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş'ın da sosyal ve ekonomik alandaki tüm projeksiyonlarıyla tarımı önemsemek zorunda olduğunu vurguladı.

Kahramamaraş, bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Tarım Fuarı' na ev sahipliği yaptı. Vali Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş' ın da  sosyal  ve ekonomik alandaki tüm projeksiyonlarıyla tarımı önemsemek zorunda olduğunu vurguladı.Tarım ürünlerinin endüstri ile buluşmak zorunda olduğuna dikkati çeken Güvençer, sermayeyi tabana yaymak, sosyal dengeleri gözetmek ve ekonomik faaliyetler içerisinde mutlaka insanlığı, bereketi ve paylaşmayı öncelikli hale getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclis Başkanı Hanefi Öksüz de kent ekonomisinin gelişiminin tarımla başladığını söyledi.

Kentte bugünkü sanayinin maddi yapısının ilk harcının tarımdan kazanılan sermaye ile oluşturulduğunu belirten Öksüz, hükümetin arazileri toplulaştırma çalışmalarını önemsediğini ifade ederek Türk tarımının devlet destekleriyle ayakta kaldığını vurguladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Abdulkadir Arslan ise Kahramanmaraş'ın bir tarım kenti olduğunu ve her geçen gün kendini geliştirdiğini kaydetti. Tarım makinaları, hayvancılık, sera, tarım teknolojileri ve ekipmanları, sulama sistemleri, tohumculuk, fidecilik, fidancılık, peyzaj ve organik tarımla ilgili ekipman ve ürünlerin sergilendiği fuar, 9 Kasım'a kadar açık kalacak.