Güvenilir Eller Projesi’ne Felis’ten 2 Ödül

Güvenilir Eller Projesi’ne Felis’ten 2 Ödül
Unilever Food Solutions, Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle yürüttüğü, Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı online gıda güvenliği eğitim-sertifika programı ‘Güvenilir Eller’ projesiyle MediaCat Felis Ödülleri’nde ‘B2B İş Yapan Markaların İletişim Yönetimi’ kategorisinde Felis Ödülü ve ‘Konu, Gündem ve Kriz Yönetimi’ kategorisinde ise Felis Başarı Ödülü’nün sahibi oldu.

Unilever Food Solutions’ın, şeflerin gıda güvenliği alanındaki eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle yürüttüğü ‘Güvenilir Eller’ gıda güvenliği eğitim-sertifika programı projesi takdir kazanmaya devam ediyor.Unilever Food Solutions, Güvenilir Eller projesiyle MediaCat Felis Ödülleri’nde ‘B2B İş Yapan Markaların İletişim Yönetimi’ kategorisinde Felis Ödülü kazanırken, ‘Konu, Gündem ve Kriz Yönetimi’ kategorisinde de Felis Başarı Ödülü’ne değer bulundu.Unilever Food Solutions tarafından 2016 yılında gerçekleştirilen Türkiye Şef Araştırması’na katılan şeflerin %80’i, en önemli ihtiyacı olarak ‘Gıda Güvenliği’ alanında eğitim almayı gösterdi. Buradan hareketle Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı online eğitim programı ‘Güvenilir Eller’ gıda güvenliği online eğitim programı oluşturuldu.Mayıs 2016’da başlayan online eğitim programına bugüne kadar Türkiye genelinde 78 şehirden 17 binden fazla şef katıldı. 11 binden fazla şef ise ücretsiz eğitimleri tamamlayarak, Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifika almaya hak kazandı.

Gıda Güvenliği Derneği tarafından içeriği oluşturulan eğitim programıyla, şeflere gıdaların hazırlanmasından depolanmasına, hammaddelerin tüketim aşamasına kadar olan süreçte karşılaşılabilecek sorunlar anlatılıyor ve çözüm önerileri paylaşılıyor. Eğitim programında, hijyenik uygulamalar ve sıcaklık kontrolü de dahil olmak üzere, tehlikeleri azaltmak ya da yok etmek için gerekli önlemler de inceleniyor. Beş modülden oluşan eğitimleri tamamlayan şeflere, Gıda Güvenliği Derneği onaylı isme özel sertifika ulaştırılıyor