Kurban Bayramı tatilcileri ve turizmcileri sevindirdi!

Kurban Bayramı tatilcileri ve turizmcileri sevindirdi!
Kurban Bayramı tatilinin dokuz güne uzatılmasıyla birlikte, turizmde yeniden hareketli günler yaşanmaya başladı.

Kurban Bayramı tatilinin dokuz güne uzatılmasıyla birlikte, turizmde yeniden hareketli günler yaşanmaya başladı. Dört kişilik bir ailenin Antalya’daki beş yıldızlı otellerde her şey dâhil 1500 TL’den başlayan fiyatlarla beş gün tatil yapabileceğini söyleyen tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, fiyatların bu bayram, geçtiğimiz yıllara göre çok daha uygun olduğunu ifade etti.

 Bu yıl bayramlar, hem tatilcilerin hem de turizmcilerin yüzünü güldürüyor. Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı tatilinin de dokuz güne uzatılması sektöre hareket getirirken, tatilciler uygun fiyatlar sayesinde konaklama sürelerini uzatıyor. Antalya’da beş yıldızlı tesislerde her şey dâhil günlük kişi başı 110 TL’den başlayan fiyatlarla tatil yapabilme imkânları mevcut. Ayrıca çocuklu aileler için iki çocuk ücretsiz kampanyaları, ekonomik ulaşım paketleri, son dakika indirim fırsatları ile bütün tatilciler bu bayramda Akdeniz ve Ege sahillerini dolduracak.

 Yurt içinde Antalya, yurt dışında Avrupa turları

tatilsepeti.com verilerine göre, yurt içinde tatil yapacaklar öncelikli olarak Antalya’yı seçiyor. Su kaydırağı / aquapark, animasyon, çocuk kulübü, çocuk bakımı hizmetleri ve kum plaj seçenekleriyle çocuklu ailelerin gözdesi olan Side, Belek, Lara ve Alanya, bu bayramda da en çok tercih edilen lokasyonların başında geliyor. Ege Bölgesi’nde Bodrum, Kuşadası ve Marmaris tatilcileri karşılamaya hazırlanırken, İstanbul’a yakın olması sebebiyle Assos, Bozcaada ve Ayvalık da büyük ilgi görüyor.

 Yurt dışında ise geçtiğimiz bayramlardan farklı olarak, birçok destinasyonu gezme imkânı sunan uzun süreli turlar tercih ediliyor. İtalya, Orta Avrupa, Benelüx & Paris ve Balkanların yanı sıra, Uzakdoğu ve Amerika turları da, bu bayram tatilcilerin rotalarında yerini alıyor.

 Her bütçeye uygun tatil imkânı

Kurban Bayramı’nda, geçtiğimiz yıllara göre çok daha uygun fiyata tatil yapılabileceğini söyleyen tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, “Her özel dönemde artan fiyatlar, bu bayram için henüz artmadı. Şu an her bütçeye uygun tatil imkânı olsa da, tatile çıkacakların rezervasyonlarını bir an önce yaptırmalarında fayda var çünkü sitemizdeki arama trendlerini ve rezervasyonları dikkate alarak, doluluk oranlarının kısa sürede yükseleceğini, bunun da fiyatlara yansıyacağını söylemek mümkün” dedi.

 Dört kişilik bir ailenin beş yıldızlı ve her şey dâhil otellerdeki beş günlük konaklama fiyatları, bölgeye göre farklılık gösteriyor. En çok tercih edilen bölgelerin başında gelen Side’de 1700 - 3000 TL, Alanya’da 1500 - 2500 TL, Belek’te 2100 - 3500 TL, Bodrum’da 2000 - 3000 TL, Kuşadası’nda ise 1800 - 2750 TL fiyat aralığında tatil yapmak mümkün.

 İki çocuğa kadar ücretsiz

tatilsepeti.com, bu bayram misafirlerine hem yurt içi hem de yurt dışı tatillerinde özel kampanyalar sunuyor. Yurt içinde, kampanyaya katılan tesislerde iki çocuğa kadar ücret alınmıyor. Yurt dışı turlarında devam eden son dakika kampanyasıyla birçok turda ekstra indirim uygulanıyor. Gemi turları, kabin başı 150 Euro’ya varan ekstra indirimler ile farklı bir tatil yaşamak isteyen tatilcilere çok cazip bir fırsat sunuyor. Türk misafirlerin gözdesi Kıbrıs için de, tatilcilerin başka yerde bulamayacakları ulaşım paketleri, bayram bütçelerini rahatlatıyor.

 tatilsepeti.com hakkında:

Temelleri 2002 yılında atılan tatilsepeti.com, 2004 yılından bu yana milyonlarca kişiye tatil servisi sunan bir turizm portalıdır. tatilsepeti.com, yıllık 16 milyonu tekil olmakla beraber toplamda 33 milyonun üzerindeki ziyaretçi sayısıyla Türkiye’nin lider turizm portalı olma özelliğine de sahiptir. Yurtiçi online satışta sektör lideri olan tatilsepeti.com, 2009 yılında dünyanın en büyük online seyahat portallarından Expedia ile anlaşarak yurt dışı tatil satışına başlamıştır. tatilsepeti.com, 2013 yılı mayıs ayında, Londra merkezli yatırım fonu Bancroft Private Equity’den yatırım almıştır. Ayrıca tatilsepeti.com, 2014 yılı nisan ayında Antalya’da yeni bir çağrı merkezi kurmuştur.

 tatilsepeti.com, en geniş ürün seçeneği, en doğru bilgi, en uygun ödeme koşulları ve müşteri odaklı satış öncesi-sonrası hizmetiyle misafirlerine bir tatil sitesinden beklediklerinin de ötesinde bir tatil alışverişi deneyimi sunma misyonuyla hareket etmektedir. Bu nedenle tatilsepeti.com, bugün Türkiye’nin en saygın tur operatörlerini, 2.000’i aşkın yurt içi ve 100.000’den fazla yurt dışı oteli, yüzlerce yurt içi ve yurt dışı turu ve binlerce uçak bileti destinasyonunu bir arada sunmaktadır.

 tatilsepeti.com vizyonunu, insanların tatil ve seyahat ihtiyaçlarını en iyi anlayan ve kaliteli hizmetiyle en iyi şekilde karşılayan, en yenilikçi, en güvenilir ve tatil denildiğinde ilk akla gelen, lider internet turizm markası olarak belirlemiştir. tatilsepeti.com’un deneyimli danışmanlardan oluşan 200 kişilik çağrı merkezi bu vizyonu gerçekleştirmede en önemli role sahiptir.

tatilsepeti.com ve sunduğu hizmetler hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.tatilsepeti.com adresinden ya da 444 44 20 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.