Şok iddia! Menüden fare mi çıktı?

Şok iddia! Menüden fare mi çıktı?
ABD’de, dünyaca ünlü bir fast food zincirinden kızarmış tavuk alan bir kişi, aldığı menünün içinden fare çıktığını iddia etti.

İngiliz Mirror gazetesinde yayınlanan habere göre, ABD’nin California eyaletinde yaşayan Devorise Dixon, Türkiye’de de dükkanları bulunan dünyaca ünlü bir fast food zincirinden menü aldı. Aldığı menüyü yerken ‘kuyruk’ gören Dixon, menüden çıkan ürünün tavukgöğsü değil bir fare olduğunu fark etti.

Firmanın patronu gazeteye, iddiayı destekleyen herhangi bir kanıt olmadığını söylerken, menüsünden fare çıkan kişi ise fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak şunları söyledi;

“Isırırken çok sert ve lastik gibi olduğunu fark ettim ki bu da dikkatle bakmamı sağladı. İncelerken de kuyruklu bir fare şeklinde olduğunu gördüm. Bütün vücudumu bir ürperme sardı. O andan beri kendimi tuhaf hissediyorum. Avukata gitme zamanı geldi. Fast food yemeyin!”

Firma yetkilileri, olay sonrası hızlıca soruşturma başlattıkları ve iddiayı destekleyen herhangi bir kanıt bulamadıklarını söyleyerek, “Dünya çapında gıda güvenliği en büyük önceliğimiz ve bu tür iddiaları çok ciddiye alıyoruz” açıklamasında bulundu.[ucluhaber]