Okul kantinleri kontrolden geçiyor!

Okul kantinleri kontrolden geçiyor!
Okul kantinlerini ve okul çevrelerini sürekli denetimden geçiren Keçiören Zabıtası, öğrencilerin sağlığı ve güvenliği için harekete geçti.

2015-2016 yılı eğitim ve öğretim döneminin sömestr tatilinin bitmesiyle beraber Keçiören Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, okul kantinleri denetimlerini hızlandırdı. Okul kantinlerini düzenli denetleyen ekipler, okul önlerinde çevre, görüntü ve gürültü kirliliğinin de önüne geçiyor. 

Zabıta ekipleri, belediye sınırları içerisinde kantin ve kafeterya bulunan tüm okullarda yapılan denetimlerde, genel temizlik, iş kıyafeti, kaliteli gıda malzemesi, satışa sunulan ürünlerin son kullanma tarihleri ve gıda maddelerinin muhafazası gibi konularda daha dikkati davranıyor.

Öğrencilerin sağlığına önem veren Keçiören Belediyesi , okul kantinlerini denetleyerek dengesiz beslenmeye bağlı hastalıklara ve obeziteye  karşı sağlıklı nesillerin yetişmesine de katkı sağlıyor. Gazlı içecek, kızartma ve cips gibi ürünlerin satışını yapan kantin işletmecilerini önce uyaran daha sonra uyarıları göz ardı ederek kurallara uymayanlara idari yaptırım uygulayarak Belediye Encümeni’ne sunan Keçiören Belediyesi zabıta ekipleri,  amaçlarının öğrenci sağlığını korumak olduğunu belirterek kantin işletmecilerini de sağlıklı besinler satmaları hususunda bilgilendiriyor. Ayrıca, öğrenci sağlığını tehdit eden, okul önlerindeki denetimsiz gıda satışı yapan seyyar satıcılara da göz açtırmayarak çevre, görüntü ve gürültü kirliliğine de izin vermiyor.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Zabıta ekiplerimizce sık sık bu tür denetimleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde beslenmesidir. Geleceğimizin teminatı olan öğrencileri kardeşlerimizin  sağlıklı beslenmesi için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Çocuklarımızın da gazlı içecekler ve fast food ürünleri yerine süt, ayran, taze sıkılmış portakal suyu ve meyve tüketmelerini tavsiye ediyorum" dedi.

[ucluhaber]