Jiletli Hamburger!

Jiletli Hamburger!
Hamburgerin içinden jilet çıktı!

Yolanda Orozco isimli 46 yaşındaki kadın, California, Willits’teki bir Burger King restoranından sipariş ettiği hamburgeri yerken kötü bir sürprizle karşılaştı. Orozco, hamburgerinin içerisinde bir jilet buldu.

Daily Mail’ın haberine göre Orozco, hamburgerinin köftesiyle peyniri arasında bulunan jileti fark ettiğinde hamburgerden çoktan bir ısırık almıştı. Orozco, “(Hamburgerden) bir ısırık aldım, soğanlara baktım ve sonra jileti gördüm” dedi.

Orozco, bunun üzerine polise haber verdi. Polisler, soruşturmaları kapsamında restoranın mutfağına baktılar. Willits Polis Teşkilatı’ndan memur Mark McNelley, gıdalara yakın mesafede üç jilet daha bulması üzerine şaşkınlığa uğradı. Çalışanlar, memurlara, jiletleri temizlik amaçlı kullandıklarını söylediler. McNelley, Orozco’nun kasıtlı bir durumdan ziyade kolayca önüne geçilebilecek bir kazanın kurbanı olduğunu belirledi. Willits Polis Teşkilatı soruşturmasını bitirdi fakat Mendocino County Çevre Sağlığı Dairesi konuya müdahale etti. Mendocino County Çevre Sağlığı Dairesi’nin denetmenleri, restoranın eğitimlerini geliştirmesi ve jiletlerin saklanmasına ilişkin daha iyi bir sistem getirmesi önerisinde bulundu.

Burger King’den konuya ilişkin yayınlanan açıklamada; “Gıda güvenliği, global olarak Burger King restoranlarında en yüksek önceliktir. Burger King AŞ’nin, tüm ekip üyelerinin uymaları gereken, yürürlükte olan dikkatli besin işlenmesi ve konuk politikaları ve prosedürleri var. Bayilik sahipleri, bu politikaları uygulamakla ve tüm ekip üyelerine uygun gıda güvenliği prosedürlerinin önemini belirtmekle sorumlular” ifadeleri kullanıldı.

Bağımsız olarak söz konusu restoranı işleten bayilik sahibinin, Willits Polis Teşkilatı’yla tamamen işbirliği yaptığı da kaydedildi. Orozco’nun dediğine göre, restoranın yönetimi kendisiyle irtibata geçti.

Orozco, “Beni aradılar ve neye ihtiyacım varsa ilgilenmeyi teklif ettiler. Fakat şu an, gerçekten paranoyağım” dedi.