Çalışanlarına bile önermiyor!

Çalışanlarına bile önermiyor!
300 milyar civarında hamburger satışı yapan Mc Donalds çalışanlarına hamurger ve kızartılmış patates yememelerini, onun yerine sebze, salata ve sandviç gibi sağlıklı yiyecekleri yemelerini tavsiye ediyor.

Sağlıklı beslenmeye yönelik eylemleri ile öne çıkan ünlü İngiliz aşçı ve televizyon programcısı Jamie Oliver, hamburger ve kızarmış tavukların (nugget) lezzetinin ardındaki ürkütücü gerçekleri ortaya çıkardı. Jamie Oliver’ın ifadesiyle, McDonald’s restoranlarında servis edilen ürünler, besin olarak tanımlanamaz.

Mc Donalds çalışanlarına hamburger ve kızartılmış patates yememelerini, onun yerine sebze, salata ve sandviç gibi sağlıklı yiyecekleri yemelerini tavsiye ediyor.

“Stresli bir yaşam biçiminiz varsa ekonomik ve pratik olmakla birlikte hızlı yiyecekler yüksek kalori miktarı, yoğun yağ, şeker ve tuz içeriyor. Bu yüzden birçok insan aşırı kilolu olma riskini taşıyor” diyen Mc Donalds çalışanlarına yönelik bu uyarısının üst tarafına iki de resim yerleştirmiş.
Resimlerin birisinin sol tarafında Mc Donalds’ın geleneksel yiyeceği hamburger, kızartılmış patates ve Coca Cola’nın üzerinde “Sağlıksız seçim”, sağ tarafında ise sandviç ve sebze resimleri ile bir bardak su bulunuyor. Üzerinde de “Daha sağlıklı seçim” yazısı yer alıyor.

Diğer afişte ise bir tarafta fast food diğer tarafta ise sebze ve meyveler yer alıyor. Fast food’ın üzerine kırmızı renkte girilmez işareti konulurken afişin üzerinde “Sağlıksız yaylı yiyecekler yerine meyve ve sebzeleri seçin” yazısı yer alıyor.

[ucluhaber]