31 şirket hedef alındı!

31 şirket hedef alındı!
İpek Hanım'ın Çiftliği adıyla tanınan doğal gıda üreticisi Pınar Kaftancıoğlu'nun gönderdiği toplu maillerdeki Şenpiliç ile ilgili sözleri davalık oldu.

Aydın Nazilli'de çiftlik işleten ve tarım yapan Kaftancıoğlu, hazırladığı gıda ürünlerini, internetten aldığı siparişlerle müşterilerine ulaştırıyor. Her hafta da isteyenlere çiftlikten ve ürünlerden haber veren toplu bir mail gönderiyor.

Ancak Şenpiliç Gıda Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ, bu maillerde tavukçuluk sektörü hakkında yapılan yorumlarla kişilik haklarının onarılmaz derecede tahrip olduğu gerekçesiyle Kaftancıoğlu'na 5 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

"İrinli bir işten para kazanmaktansa..."

Dava dilekçesinde Kaftancıoğlu'nun "kendisi ve ailesi dışındaki tüm insanların sağlığını tehdit eden ürünleri ürettiği" algısını oluşturduğunu söyledi.

Dilekçede Kaftancıoğlu'nun mailinde geçen "irinli bir işten para kazanmaktansa oturup taş yemek lazım" ve "çocuklara miras olarak onurlu bir isim bırakmak lazım" ifadelerine yer verildiği belirtilerek "Davalı aslında sadece insanlarda korku ve dehşet yaratarak kendi ürünlerini satma derdindedir" denildi.

Bu sözlerin sadece İpek Üstündağ değil, Türkiye'de piliç eti sektöründe faaliyet gösteren ve Besd-Bir (Beyaz Et Sanayicileri Derneği) üyesi 31 şirketin yöneticilerinin de hedef alındığı ifade edildi.

[ucluhaber]