Metro, HORECA Festivali ile 15 mağazada 7 bin müşterisiyle buluştu

Metro, HORECA Festivali ile 15 mağazada 7 bin müşterisiyle buluştu
Metro Toptancı Market’in gastronomi profesyonelleriyle yerel değerleri ve profesyonel müşterilerine sunduğu çözümleri buluşturmak amacıyla Türkiye çapında 13 ildeki 15 mağazasında düzenlediği HORECA Festivali sona erdi.

20 Nisan’da Samsun’da başlayan ve 14 Mayıs’ta İstanbul Kozyatağı’nda tamamlanan Metro HORECA Festivali, 7 binden fazla profesyoneli yerel değerlerle bir araya getirdi.

Metro Toptancı Market, Türkiye’de faaliyete geçtiği günden bu yana ‘profesyonellerin güçlü iş ortağı’ olmak hedefiyle gerçekleştirdiği etkinliklere HORECA Festivali’ni de ekledi. 20 Nisan’da Samsun’da başlayan festival kapsamında, Metro mağazalarının bulunduğu 13 ili ziyaret eden Metro HORECA Festivali’nin son durağı İstanbul Kozyatağı oldu.
Metro’dan yerel üreticilerle profesyonelleri buluşturan bir platform…

Metro HORECA Festivali’nde, Anadolu’nun farklı yörelerinden Metro raflarına taşınan coğrafi işaretli ve yerel ürünler tanıtıldı. Yaklaşık bir ay süren festival boyunca Metro ve yerel üreticiler toplam 5000 kilometre yol kat etti. Türkiye çapında festivale katılan 7000’den fazla profesyonel müşteri, ihtiyaçlarını ve taleplerini anlattı. Metro, yerel ürünlerin mutfaklara daha fazla lezzet katması için profesyonellerin fikirlerini dikkatle dinledi.

Son olarak 14 Mayıs’ta Metro Kozyatağı mağazasında gerçekleştirilen ve otel, restoran ve cafe işletmelerinin yoğun ilgi gösterdiği festivalde, Metro’nun profesyonellerin hayatını kolaylaştıracak çözümleri tanıtıldı.

Festival kapsamında Bocuse d’Or Şefi Volkan Karataş tarafından mağaza içerisinde yer alan mobil mutfakta tadım aktiviteleri gerçekleştirildi. Şef Karataş, Taze Rezene Çorbası, Erzincan Tulum Peynirli Bruschetta, Domates Mücveri, Nar Ekşili Tütsülenmiş Firik Salatası gibi yerel lezzetlerle harmanlanmış yemekler hazırlayarak, konuklarına ikram etti.

Özerkan: “Metro, işinize lezzet katıyor”

Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, yerel değerlere ve yerel ürünlere büyük önem verdiklerini, Türkiye’nin bu anlamdaki zenginliğini tüm dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini söyledi. Özerkan, “Hem Türkiye’de yetişen ürünlere dair bir lezzet haritası oluşturmak hem de yerel üreticiyi desteklemek amacıyla ‘Coğrafi İşaretli Ürünler’ projemizi yürütüyoruz. Gerek amatör gerekse profesyonel mutfaklarda daha fazla yerel ürün yer alsın diye çalışıyoruz. Bununla da yetinmiyor, Türkiye’nin yerel lezzetlerini dünyaca ünlü ‘yıldızlı’ şeflerin mutfağına sokmayı hedefliyoruz. Bizim anlayışımıza göre iyi malzeme olmadan iyi yemek olmaz. İşte bu anlayış doğrultusunda düzenlediğimiz Metro HORECA Festivali ile ülkemizin 13 ilini adım adım gezerek, yerel ürünlerimizi profesyonellerin ayağına kadar götürdük. Onların yerel ürünleri daha yakından tanıyarak, çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olmalarını amaçladık. Başarılı ve verimli bir festival yaşadık. Türkiye genelinde yaklaşık 7000 müşterimizle buluşma ve onların görüşlerinden yararlanma fırsatı bulduk. Metro HORECA Festivali’nin son durağı İstanbul Kozyatağı mağazamız oldu. Metro’nun değerli birer iş ortağı olan hotel, restoran ve cafe profesyonellerine festivalimize gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İlk olarak 20 Nisan’da Samsun’da başlayan Metro HORECA Festivali, sırasıyla Mamak/Ankara, Adana, Gaziantep, Kayseri, Konya, Alanya, Antalya, Denizli, Bodrum, İzmir, Eskişehir, Nilüfer/Bursa, İstanbul Kağıthane ve Kozyatağı Metro mağazalarında gerçekleşti.

Metro Toptancı Market Hakkında

Metro Toptancı Market, dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden Metro Group’un satış şirketlerinden biridir. Metro Toptancı Market, profesyonellerin kendileri ve işyerleri için ihtiyaç duydukları 20.000 çeşit gıda ve 30.000 çeşit gıda dışı ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır.

Metro Toptancı Market, 28 ülkede 750’ye yakın mağazayla hizmet vermektedir. Dünya çapında 110.000’den fazla çalışanı olan şirket, tüm dünyada 21 milyon profesyonel müşteriye hizmet vermektedir.

Metro Group’un lokomotif şirketi olarak kabul edilen Metro Toptancı Market, ülkemizde 1990’dan bu yana faaliyet göstermektedir. Uygun fiyatlı, taze ve kaliteli on binlerce ürün, yurt çapına yayılmış 31 Metro Toptancı Market mağazasında satışa sunulmaktadır.

Tüm Metro mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartları yüzde 100 uygulanmaktadır.