Halk kararını verdi: McDonald’s gibisi yok!

Halk kararını verdi: McDonald’s gibisi yok!
Marketing Türkiye’nin Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirdiği “The ONE Awards-Bütünleşik Pazarlama Ödülleri” sahiplerini buldu.

Halk jürisi, 2016’da itibarını en çok artıran markaları seçti. Fast food kategorisinde McDonald’s birinciliğini ilan etti!
 
McDonald’s, “The ONE Awards”ın en lezzetli ödülünü kaptı! Marketing Türkiye’nin Akademetre iş birliğiyle düzenlediği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde sonuçlar açıklandı. Toplam 12 ilde bin 200 kişiyle yüz yüze görüşmeler sonucunda gerçekleştirilen araştırmada 2016’da itibarını en çok artıran markalar belirlendi. Halkın fast food kategorisindeki tercihi McDonald’s oldu. Yapılan araştırmada McDonald’s itibar ve marka değeri performansıyla kategorisinde 1. olarak Türkiye’nin en iyi markası oldu.
 
12 ilden bin 200 kişi “McDonald’s” dedi
 
Toplam 38 farklı kategoride yıl içinde itibarını en çok artıran markalar, 12 ilde bin 200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda belirlendi. Çalışma "Genel Başarı" ve "Yıl Performansı" olmak üzere iki aşamada değerlendirildi.
 
Türkiye’de McDonald’s
 
‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına ve Interbrand 2015araştırmasına göre, dünyanın en değerli 9’uncu markası olan Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald’s, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 260 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir. Sağlıklı bir yaşamın aktif bir hayat tarzı ile desteklenmesi gerektiğine inanan McDonald’s, gıda güvenliğine sahip ürünlerin düzenli ve dengeli tüketilmesini teşvik ettiği gibi tüm dünyada sporun da en büyük destekçilerinin başında gelir. FIFA ile Dünya Kupası, UEFA ile Avrupa Futbol Şampiyonası’nın destekçisi olan McDonald’s, 1976 yılından beri olimpiyatların da en önde gelen sponsorlarından biridir.