“Gıda Güvenliği için Gıda Mühendisi”

“Gıda Güvenliği için Gıda Mühendisi”
Gıda Mühendisleri İstihdam İçin Dilek Balonu Etkinliği’nde Buluştu.

07 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 19.30’ da TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube’de buluşan Gıda Mühendisleri “Gıda Güvenliği için Gıda Mühendisi” diyerek halk sağlığı, meslek hakları ve istihdam farkındalığı oluşturmak için dilek balonlarını uçurdu.  

Etkinliğin ilk bölümünde TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Sn. İsa TAHTA yaptığı konuşmada, geçtiğimiz yılın resmi verilerine göre yapılan kamu denetimlerini, denetim ve analiz sonuçlarını, dolayısıyla kamu ve özel sektörde “Gıda Mühendisi İstihdamı” nın halk sağlığı açısından önemini vurguladı. Etkinliğin devamında “Gıda Mühendisliği İstihdam Talep Platformu” ndan Gıda Mühendisi Sn. Sevda KOCAOĞLU söz alarak, kamuda atama bekleyen meslektaşlarının sesi olmaya çalıştı.  Akabinde UDOFED (Uluslararası Döner Federasyonu) Başkanı Sn. Mehmet MERCAN’ ın söz alarak, gıda sektöründe gıda mühendisinin öneminden ve federasyon olarak bu konuda meslektaşlarımıza verdikleri desteklerden bahsetti.  

Etkinliğinin sonunda, sembolik olarak yakılan dilek fenerleri eşliğinde istihdam dileklerinin bağlandığı balonlar uçuruldu.  Etkinlik başta TMMOB Gıda Mühendisleri İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve komisyon başkanları, Gıda Mühendisliği İstihdam Talep Platformu üyeleri, sektör paydaşlarından UDOFED(Uluslararası Döner Federasyonu Başkanı) Sn. Mehmet Mercan, Tüketici Başvuru Merkezi Hukuk Komisyonu Üyesi Av & Arb Yasemin BAL ve gıda mühendislerinin katkı ve katılımı ile gerçekleşti.  
 

Etkinliğin videosuna buradan ulaşabilirsiniz.