Ünlü fast-food zinciri Müslüman aileye domuz eti yedirdi

Ünlü fast-food zinciri Müslüman aileye domuz eti yedirdi
Dünyanın en ünlü fast-food zincirlerinden birinin ABD'deki bir şubesinin, Müslüman bir aileye içinde domuz eti bulunan hamburger sattığı iddia ediliyor.

Dünya'nın en ünlü fast-food ve hamburger zincirlerinden birinin ABD'deki bir şubesi, Müslüman aileye 'tavuk burger' olarak sattığı hamburgerin içine domuz eti koymak ile suçlanıyor.

Fast-Food zincirleri Amerika Birleşik Devletleri'nin kültürünün bir parçası. Bu kültür ABD'de yaşayan her din mensubundan doğal olarak talep görüyor. Fast-Food markaları da her inanca uygun olarak menü sunarak bu taleplere cevap vermeye çalışıyor.Dünya'nın en ünlü Fast-Food zincirlerinden birinde ise geçtiğimiz günlerde yaşanan bir skandal mahkemeye taşınmak üzere. Müslüman bir aile, meşhur fast-food zincirinin bir mağazasından 'tavuk burger' talep etti. Fakat ailenin iddiasına göre kendilerine verilen hamburgerin içinde domuz pastırması bulunuyordu.

ABD'nin Alabama Eyaletinde yaşayan bir Müslüman ailenin başına gelen bu durum, Ünlü ABD'li Müslüman Vakıf CAIR tarafından medyaya taşındı. Aile hep birlikte gittiği Fast-Food Restoranda bu kötü sürpriz ile karşılaşıyor. 14 Adet Tavuk Burger sipariş eden aile, tavuk burgerlerin içinde gizlenmiş olarak domuz pastırmasına rastlıyor. Anında tavuk burgerleri yemeyi bırakan aile, burgerleri ispat için halen elinde tutuyor.Aileye göre bu sipariş verdiği restoranda burgerleri yapanların kasıtlı olarak yaptığı bir eylem.

CAIR'in Alabama Eyaleti Organizatörü olan Khuala Hadeed'in aktardığı bilgilere göre , aile aynı restoranda sıkça yemek yiyordu ve restoran çalışanları kendisini tanıyordu. Hadeed, herşeyden önce firmadan çalışanları kovmasını bekliyor.Fox News'in haberine göre 14 tavuk burgerde birden domuz etine rastlanmış olması kesinlikte tesadüf olamaz. Bu da ünlü firmayı büyük bir tazminat cezası beklediği anlamına geliyor.Kaynak: Ünlü Fast Food zincirinden Müslüman aileye domuz eti şoku