Reklamın Oscar'ını kaptı!

Reklamın Oscar'ını kaptı!
Türkiye’de 20 yılı aşkın süredir hizmet veren Burger King® başarılı reklam çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Her yıl büyük bir merakla beklenen Kristal Elma Yaratıcılık Ödülleri’nde Burger King® “Düello” reklam kampanyasıyla 2 Kristal, 3 Gümüş

1995 yılından beri TAB Gıda ile Türkiye’de hizmet veren lezzet tutkunlarının vazgeçilmez adresi Burger King® sıra dışı reklam projeleriyle de tüketicisine dokunuyor.

Markanın reklam ajansı Y&R İstanbul Burger King®’in dayanılmaz lezzeti Texas Smokehouse için oldukça yaratıcı bir kampanyaya imza attı.
 
Dayanılmaz lezzet için Burger King® restoranlarına gelenler mobil aktivasyon uygulamasıyla yaratılan kovboya meydan okudular. Kovboy hamburgerini ısırmadan fotoğrafını çekip Instagram’da paylaşanlar bedava hamburger yeme şansını yakaladı.

Burger King® iletişim dilinde yakaladığı üstün başarı sayesinde Türkiye’nin merakla takip ettiği Kristal Elma Yaratıcılık Ödülleri’nde yine ödülleri topladı. “Düello” reklam kampanyası, Açıkhava kategorisinde 2, Medya kategorisinde 1 Gümüş Elma, Dijital ve Doğrudan Pazarlama kategorilerinde ise 2 Kristal Elma’nın sahibi oldu.

Basın Bilgi:

TAB Gıda hakkında: ATA Grubu'na bağlı TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, Burger King®, Sbarro®, Popeyes® ve Arby’s® markalarının Türkiye'de münhasır lisans hakkı sahibi ve Burger King®, Sbarro®, Popeyes® ve Arby’s® restoranlarının Türkiye’deki işletmecisi ve geliştirme ortağıdır. TAB Gıda bünyesinde Burger King® 1995 yılında, Popeyes® ve Sbarro® markaları ise 2007 yılında faaliyete geçmiştir. TAB Gıda 2010 yılında da Arby's®'i bünyesine katmış, 2013 yılında da kendi markası olan Usta Dönerci’yi kurmuştur. Bugün Türkiye genelinde 600’den fazla Burger King® restoranı, 90’a yakın Sbarro®, 160 Popeyes®, 50’den fazla Arby’s® ve 50’den fazla Usta Dönerci restoranı bulunmaktadır. Hızlı servis restoran zincirlerini bünyesinde bulunduran TAB Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş. bugüne kadar pek çok ödül alarak, sektörünün lideri konumundadır.
 
*Popeyes®,25 Temmuz 2016 tarihi itibariyle açık tavuk restoran zincirleri adedine göre Türkiye’nin 40’tan fazla şehrinde 150’den fazla restoran sayısına ulaşarak Türkiye’deki liderliğini kanıtlamıştır.
Bilgi için: Medyaevi İletişim – Hande Çolpan / Onur Koçaslan – 0212 351 91 81