Kebap severlere duyuru

Kebap severlere duyuru
Adana’da Gurme 2017 10. Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı 10. Adana Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Unlu Mamuller Teknolojileri, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Mağaza Market Ekipmanları Fuarı 10-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenleniyor.

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Gurme 2017 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı'nın yemek kültürlerin yaşatılmasına önemli bir katkı sağlayacağını belirterek, “Çukurova bölgemiz verimli topraklarının yanı sıra yemek turizmi ile de adından sıkça söz ettiriyor. Adanamız kebabı, şalgamı ve içli köftesi ile Türkiye’nin olduğu kadar dünyanın da dikkatini çekiyor.

Anadolu mutfağımızın lezzetlerinin bir araya geleceği fuarımızda 5 gün boyunca yöresel lezzet resitali olacak. Doğrudan tüketiciye ulaşmayı amaçladığımız fuarımız Çukurova bölgemizdeki yemek turizmini canlandırmak için önemli bir adım olacak” diye konuştu.

Açılışa özel 30 metrelik bir kebap şov yapılacağını duyuran Genel Müdür Alagöz, "Fuar alanının girişinde kurulacak dev mangalda 20 kişinin işbirliği ile pişirilecek olan kebap, ziyaretçilere ikram edilecek" dedi.

TÜYAP Adana Sahne Mutfağı’nda Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay’ın yöresel yemekleri pişirileceğini de dile getiren Alagöz, ayrıca birbirinden önemli yöresel firmalar yöresel lezzetler sunumlarıyla fuara renk katacağını sözlerine ekledi.