Her gün yemeden duramıyor!

Her gün yemeden duramıyor!
Gıda dışı maddeleri yeme hastalığı olarak bilinen Pika sendromlu bir kadın günde 5 tane sünger yediğini anlattı.

İngiliz Emma Snowdon isimli kadın besin değeri olmayan öğeleri tüketme arzusuyla karakterize bir yeme bozukluğu olan Pika sendromundan muzdarip.

36 yaşındaki Emma Snowdon, günde üç tane sünger yediğini, kendisini çok kötü hisettiği zamanlarda ise bu rakamın beşi bulduğunu söyledi. Talihsiz kadın, bazen süngerleri yuttuğunu bazen de ağzında iyice eriyene kadar çiğnedikten sonra tükürdüğünü söyledi.

4 çocuk annesi olan Snowdon, büyükannesinin ölümünden yaklaşık bir hafta sonra bu problemle karşılaştığını açıkladı.

"Dişimde apse vardı. Ben de üzerine sünger koydum, böylece rahatlamıştım. Sonra onu çiğnemeye devam ettim ve bir daha da durduramadım" diyen Snowdon, haftada yaklaşık 14 sünger yiyor.

Bir an önce tedavi olmak isteyen genç kadın, "Bu bağımlılık o kadar kötü bir şey ki... Bir gün yağmur yağarken çocuklarımla eve kadar yürümek zorunda kaldım. Çünkü otobüse vereceğim parayı süngere verdim. Sünger 2.29 sterlindi benim cebimde ise sadece 2.50 sterlin vardı" diye konuştu.

PİKA SENDROMU

Gıda olmayan maddeleri yeme alışkanlığı olan Pika Sendromunun kesin nedeni bilinmiyor; ama çoğunlukla psiko-sosyal gelişim bozuklukları nedeniyle, bazen de besin eksikliklerinden dolayı görülüyor.