Hangi Ülkede Tavuk ve Yumurta Nakline Yasak Getirildi?

Hangi Ülkede Tavuk ve Yumurta Nakline Yasak Getirildi?
Kuş gribi vakası yüzünden geçtiğimiz yıl birçok hayvan telef olmuştu. Ülkemizde kuş gribiyle ilgi çalışmalar kapsamında, Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Koca'nın Bolu ilinde kuş gribi tatbikatı yapılacağını açıkladığını aktarmıştık. Almanya da ise...

Kuş gribi vakası yüzünden geçtiğimiz yıl birçok hayvan telef olmuştu. Ülkemizde kuş gribiyle ilgi çalışmalar kapsamında, Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Koca'nın Bolu ilinde kuş gribi tatbikatı yapılacağını açıkladığını aktarmıştık.

Almanya da ise, Federal Tarım Bakanı Christian Schmid'in açıklamasıyla Avrupa'da kuş gribi vakasına karşı hayvanların kapalı kafeslerde tutulacağını bildirdiği iddia edildi.

Mecklenburg-Vorpommern ve Aşağı Saksonya ile Brandenburg eyaletlerinin göçmen kuşların geçiş güzergâhında olduğunu bundan dolayı da çeşitli önlemler alınması için federal düzeyde çalışma yapılacağını açıkladığı öne sürülen Tarım Bakanı Schmid'in, Almanya'da alınacak önlemler için Avrupa Birliği'nden para talep ettikleri de iddialar arasında yer aldı.Başka bir iddiaya göre de, Tarım Bakanı Schmidt'in bir ay içinde yüz binlerce kümes hayvanının kuş gribinden dolayı telef olduğunu ifade ederek, göçmen kuşların konakladığı bazı bölgeleri karantinaya alabileceklerini açıkladığı belirtildi.

Hollanda da ise, tavuk ve yumurta nakline yasak koyulduğu ve hayvanlara kümes zorunluluğu getirildiği, ayrıca yasanın pazar gününe süreceği öne sürüldü.