Avustralya'daki helal fuarına büyük ilgi

Avustralya'daki helal fuarına büyük ilgi
Avustralya’nın Melbourne kentinde düzenlenen helal ürünler fuarına, ülkenin farklı eyaletlerinden gelen binlerce kişi katıldı.

Avustralya’da helal ürünlere artan talep üzerine Melbourne Showgrounds’da bir günlük helal ürünler fuarı düzenlendi. Avustralya’nın farklı eyaletlerinde helal gıda ürünleri, süt ve süt ürünleri üreten firmaların yanı sıra giyim firmaları, İslami finans kuruluşları ve eğitim kurumlarının bir araya geldiği fuar, üreticiyle tüketiciyi buluşturdu.
 
Tüketiciler fuarda helal ürünler hakkında üretici firmalardan bilgi aldı. Fuarda deve sütünden gözlemeye, kozmetikten organik ürünlere, kebaptan tatlılara, el yapımı mumlardan kıyafetlere kadar çok sayıda ürün yer aldı.

İLGİ HER YIL ARTIYOR

Helal ürünler fuarında Türkiye’den ithal ettikleri gıda ürünlerini tanıtan Anatolian Foods şirketinin yetkilisi Samet İştar yaptığı açıklamada, “Avustralya’nın diğer eyaletlerinden, her yerinden katılan Müslüman ve Müslüman olmayan katılımcılar var. Helal gıda ve helal ürüne ilginin her yıl arttığını gözlemliyoruz” ifadelerini kullandı.

AVUSTRALYA’DA DÖNERİN POPÜLERİTESİ ARTTI

Kapalı ve açık alan olmak üzere iki bölümden oluşan fuarın hazır yiyecekler bölümünde yer alan döner, gözleme ve Türk tatlıları büyük ilgi gördü. Döner satışı yapan Recep Binmez, Avustralyalıların dönere gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını söyleyerek, “Avustralya’da döneri bilmeyen kalmadı” dedi.

[ucluhaber]