Okul ürünlerinde sağlık ve güvenlik testleri!

Okul ürünlerinde sağlık ve güvenlik testleri!
Okul ürünlerinde güvenlik ve sağlık testlerini Türkiye’de ilk kez uygulayan Metro Toptancı Market’te "Okula Dönüş Dönemi" başladı.

Türkiye’de öncü bir uygulamaya imza atan Metro Toptancı Market, 2008 yılından bu yana uygulanan Metro Okula Dönüş Projesi kapsamında 50 ürün grubu 10 ayrı testten geçirilerek satışa sunuluyor. Metro Toptancı Market Türkiye Kalite Güvence Grup Müdürü Tülay Özel, “Müşterilerimizle Metro reyonlarında yalnızca sağlıklı ve güvenli olan ürünleri buluşturuyoruz” dedi.

Okulların açılmasına sayılı günler kala Metro Toptancı Market, çocukları için en iyisini bulmak isteyen ebeveynlere, özellikle okul kırtasiyesi ihtiyacına yönelik 30’dan fazla marka ile 1.000’den fazla çeşit ürün sunuyor.

Ayrıca 1-30 Eylül tarihleri arasında, KDV dâhil 100 TL’lik okul ihtiyacı alışverişi yapanlara kasada anında KDV dâhil 20 TL indirim uygulanıyor.
 
Metro’ya güvensiz ürün giremez!

Metro Toptancı Market Türkiye Kalite Güvence Grup Müdürü Tülay Özel, “Okul alışverişi için 1 Eylül 2016 ila 10 Ekim 2016 tarihleri arasında geçerli olacak bir Okul Kataloğu hazırladık. Bu kataloğu en değerli varlığımız olan çocuklarımızı korumanın sorumluluğuyla hayata geçirdik. Çocuklarımızın, yeni nesillerin sağlıklı olması için sağlıklı ve güvenli ürünler şart. Biz de Metro olarak, Okula Dönüş Projesi ile reyonlarımızda yalnızca sağlıklı ve güvenli ürünlere yer veriyoruz. İlk olarak 2008 yılında 8 farklı ürün grubu 7 test parametresiyle sektörde öncülük ederek başlattığımız Okula Dönüş Projesi, bu yıl da 50 farklı ürün grubu 10 test parametresiyle devam ediyor. Müşterilerimizle Metro reyonlarında yalnızca sağlıklı ve güvenli olan ürünleri buluşturuyoruz ve buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Metro, Okula Dönüş Projesi kapsamında kırtasiye ürünlerinden ayakkabıya, okul çantasından çoraba kadar tüm okul sezonu ürünlerini, yasalarca sınırlandırılmış veya yasaklanmış sağlığa zararlı fitalatlar, azo boyarmaddeler ve ağır metaller gibi birçok kimyasal maddenin varlığına karşı test ettirdi.
 
Sağlıklı atıştırmalıklar da Metro raflarında

Diğer yandan okul ihtiyaçlarının yanı sıra çocukların beslenme çantalarına ya da yanlarına alabilecekleri, akşam yemeğini beklerken keyifle tüketebilecekleri sağlıklı atıştırmalıklar da Metro raflarında yer alıyor. Çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmeleri, hastalıklara karşı direnç kazanmaları ve kişisel yaşamlarında mutlu olmaları için sağlıklı beslenme ihtiyaçlarını destekleyecek atıştırmalıklar, Metro kalite standartları çerçevesinde satışa sunuluyor.

Bu sağlıklı atıştırmalıklar, çocukların kolayca tüketebilecekleri uygun gramajlarda satılıyor. Bu ürünler arasında, 25 gramlık paketlerde natürel iç fındık; 45 adetlik kutularda tek tek paketlenmiş kuru incir; 18 gramlık paketlerde elma kurusu; tek tek yıkanarak tüketime hazır durumda 150-180 gram ağırlığındaki elmalar; 100-200 gram aralığındaki paketlerde çiğ badem, natürel kuru kayısı, kuru erik ve kuru üzüm bulunuyor.
 
Metro Toptancı Market Hakkında

Metro Toptancı Market, dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden Metro Group’un satış şirketlerinden biridir. Metro Toptancı Market, profesyonellerin kendileri ve işyerleri için ihtiyaç duydukları 20.000 çeşit gıda ve 30.000 çeşit gıda dışı ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır.

Metro Toptancı Market, 25 ülkede 750’nin üzerinde mağazayla hizmet vermektedir. Dünya çapında 110.000’den fazla çalışanı olan şirket, tüm dünyada 21 milyon profesyonel müşteriye hizmet vermektedir.

Metro Group’un lokomotif şirketi olarak kabul edilen Metro Toptancı Market, ülkemizde 1990’dan bu yana faaliyet göstermektedir. Uygun fiyatlı, taze ve kaliteli on binlerce ürün, 19 ilde 35 satış noktasından müşterilerimize ulaşmaktadır.

Tüm Metro mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartları yüzde 100 uygulanmaktadır.

http://www.metro-tr.com; www.facebook.com/Metrotoptancimarket