Sağlık Bakanı’nın uyarısı alarma geçirdi!

Sağlık Bakanı’nın uyarısı alarma geçirdi!
Kahramanmaraş Elbistan’da baş dönmesi, ishal, yüksek ateş gibi şikayetlerle hastanelere başvuran yaklaşık 10 bin kişinin zehirlendiği belirlendi. Olayın nedenleri araştırılırken, içme suyundan zehirlenmiş olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Kahramanmaraş Elbistan’da yaşanan olay paniğe yol açtı. Şehir içme suyunu içtikten sonra baş dönmesi, yüksek ateş ve ishal gibi şikayetlerin kendini gösterdiğini belirten yaklaşık 10 bin işi hastanelere başvurdu. Olaya kısa sürede müdahale edilince, durumu ağırlaşan veya yaşamını yitiren olmadı.

Hastaneler insanlarla dolup taştı. Bölgedeki tüm sağlık merkezleri açık tutulurken, izinli doktorlar göreve çağrıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise kendisine ulaşan raporda, zehirlenme olayının henüz saptanamamış bir virüs ve bakteriden kaynaklanmış olduğunun belirtildiğini kaydetti.

“Musluk suyunu bir süre kullanmayın”
Sağlık Bakanı Recep Akdağ da meseleyi yakından takip ettiğini ve bir uzman ekibi ilçeye gönderdiğini belirterek "Şükür ki şu saate kadar çok ağır vaka yok, Allah'a şükür hayatını kaybeden vatandaşımız yok. Gerek hekim, gerek ilaç, serum ve malzeme açısından ilçeye ciddi şekilde destek gönderdik" diyerek şehir içme suyu şebekesi temizlenene kadar musluk suyu kullanılmaması uyarısında bulunurken, belediye ekipleri de halka içme suyu dağıtımı yaptı.

[ucluhaber]