Canan Karatay hipoglisemi hakkında konuştu

Canan Karatay hipoglisemi hakkında konuştu
Dr. Canan Karatay, Show Tv’de yayınlanan Zahide Yetiş’le programında hipoglisemi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hipoglisemi hastası bir seyirci Dr. Canan Karatay’a hipoglisemi ile ilgili bir soru sordu. Kendisine 3 Ana öğün 3 Ara öğün beslenme programı önerilen seyircilerden Didem Hanım Diyabetik ilaç kullanmasına rağmen üç dört aydır kilo veremediğini söyledi.

Hipoglisemi hastaları nasıl beslenmelidir? 

“Hipoglisemi hastasıyım demek Şeker hastasıyım demektir. Yediklerinize dikkat edeceksiniz. Ben yani Karatay; 6 tane kitap yazdım bu konuda. Hipogliseminizi önlemek sizin elinizdedir. 6 öğün yerseniz hipoglisemiye girersiniz. sağlıklı bir Karatay kahvaltısı yapıp bol bol her şeyi yiyeceksiniz ama ekmek yemeyeceksiniz. ekmek hipoglisemi yapar. ekmek şekeri yükseltir; hipoglisemiye sokar.  Pirinç hipoglisemi yapar. Tatlandırıcılar hipoglisemi yapar. Meyveler hipoglisemi yapar. Onların hepsini kaldırın. Beş senedir Dilimde tüy bitti. Bu konuda 6 tane kitap yazmış olmama rağmen. Tekrar söylüyorum; hipoglisemi hastası şeker hastasıdır. Yani vücudumuzda hormonal denge alt üst olmuş demektir. Vücudumuzda İnsülin hormonu çok yüksektir demektir. D vitamini sıfıra yakındır. Bunları dengelemeniz gerekiyor. Tabi bu birdenbire de olmaz. Vücudunuz enerjiyi karbonhidrat olarak kullanmaya programlanmış. Bu onu gösteriyor. Vücudunuzun enerjisini yağdan almaya başlarsınız hipoglisemininiz ortadan kalkar. Yenmemesi gereken yiyeceklerin yerine yenmesi gerekenler şunlar. Bunların yerine tere yağ yenmesi lazım. Bol yumurta yemeniz; dahası zeytin yağı; fındık fıstık yememiz gerekiyor. Altı öğün yemek yemek sağlıksızdır. İbni Sina on birinci yüzyılda diyor ki;  “iki öğün sağlıklıdır; üç öğün sağlıksızdır.” Artık siz düşünün. Sabah kalktığınızda çok güçlü yememiz lazım. Ancak sabah kahvaltısında meyve suyu; çayınıza şeker koyduğunuz zaman şeker hastalığı yapıyor. Yeşil Elma’da şeker Yok değil. Onun içinde de şeker vardır. Narda da şeker vardır.  Şeker hastaları için söylüyorum. bunları yemeyin. Patateste şeker. Bunlardan uzak duracaksınız. Arpada şeker.  Yulafta şeker. Sabah yediğinize Mısır gevrekleri de şeker. Mısırda şeker. Bunlardan uzak duracaksınız. Bunlardan uzak durunca hipoglisemininiz kalmaz kardeşim. Hipoglisemi hastasıyım diye dolaşmayın. Siz Şeker hastasısınız.”

[ucluhaber]