Bu besinler baş ağrısına sebep oluyor!

Bu besinler baş ağrısına sebep oluyor!
İşte korkulu rüya olan baş ağrısına neden olan gıdalar:

Zeytin: Zeytin ve zeytin yağı tüketildiğinde baş ağrısına neden olabiliyor.

Soya sosu: Yemeklere lezzet katan soya sosu içindeki yüksek tuz oranı nedeniyle baş ağrısına hatta ölüme neden olabilir.

Kurutulmuş et: Kurutulmuş et çeşitlerinde bulunan yüksek miktardaki nitrat ve sodyum nedeniyle baş ağrısına yol açıyor.

Çin yemekleri ve fast foodlar: Çin yemekleri “Monosodium Glutamate” adı verilen amino asit içerir. MSG adı verilen bu madde hamburger, pizza, kızarmış tavuk, kızarmış patates gibi Fastfood'larda da kullanılır. MSG içeren gıdalar, diyabet ve obezite riskini arttırır, tansiyonu yükseltir ve baş ağrısına neden olur.

Yıllandırılmış peynirler: Kimi peynir çeşitleri 30 gün, kimileri 6 ay, kimileri daha uzun süre yaşlandırılır ve eski peynirlerin fazla miktarda tüketilmesi yüksek tansiyona, alerjiye ve baş ağrısına yol açabilir.

Yapay tatlandırıcılar: Yapay tatlandırıcılar normal şekere göre daha az kalorilidir ve iki kat fazla tat verir. Yapay tatlandırıcılar, şeker tadı veren kimyasallardan oluşur. Yapay tatlandırıcıların içeriğindeki sakarin kanserden baş ağrısına birçok sağlık sorununa neden olabilir.

Kırmızı şarap: Kırmızı şarap koyu renkteki üzümlerden yapılır. Şarap üretiminde fermantasyon ve yıllandırma işlemleri uygulanır. Kırmızı şarap baş ağrısına neden olan gıdalar arasındadır.

Yer fıstığı: Bilimsel araştırmalara göre yer fıstığı bazı insanlarda baş ağrısına neden olabiliyor. Bunun nedeni “Tyramine” maddesi...

[ucluhaber]