Yemeğinizi Burada Yemeyin!

Yemeğinizi Burada Yemeyin!
Beslenmeye dair birçok araştırma yapılmaktadır. Araştırma sonuçları hem şaşırtıyor, hem de doğru bildiğimiz yanlışlardan bizi geri çeviriyor. Şimdi size Amerika'da yapılan bir araştırma sonucundan bahsedeceğiz. Bilim adamları...

Beslenmeye dair birçok araştırma yapılmaktadır. Araştırma sonuçları hem şaşırtıyor, hem de doğru bildiğimiz yanlışlardan bizi geri çeviriyor. Şimdi size Amerika'da yapılan bir araştırma sonucundan bahsedeceğiz.

Bilim adamları, 8 bin 314 kişinin sağlık durumu ve beslenme alışkanlıklarına ilişkin verileri değerlendirdi. Haftada 6 kez iş yerinde bilgisayar başında öğle yemeğini yiyenlerin vücut kitle endeksinin ve kolesterol seviyesinin daha yüksek olduğunu saptadı. Öğle yemeğini ekran başında yeme alışkanlığı olanların vücutlarındaki kolesterol düzeyini düşürmeye yardımcı lipoprotein molekülü düzeyinin çok düşük olduğu belirlendi.
 
Bilim adamları, ekran başında yenen öğle yemeğinin kilo alımının yanı sıra sağlığı da olumsuz etkilediğine ve obeziteyi tetiklediğine dikkati çekti. Ekran başında yemek yeme alışkanlığı olanların dengeli beslenmediğini belirten bilim adamları, sandviç ya da "fast foodların" genellikle C, E vitaminleri ve mineral eksikliğine yol açtığına vurgu yaptı. 50 yaş üzerindeki kadınların durumdan daha fazla etkilendiğinin de belirtildiği araştırmanın sonuçları "International Journal of Obesity" dergisinde yayımlandı.

Yemek yemek için kendimize zaman ayırmalıyız. Araştırma sonuçlarından da görüldüğü gibi işimizin aksamaması için yerimizden kalkmamamız bizi obeziteye kadar götürebiliyor. Yemek yiyeceğimiz ortam KESİNLİKLE bilgisayar başı olmamalı.