Türk mucizesi

Türk mucizesi
Türk mucizesi yoğurt, yüksek protein değeri ile kilo verdiriyor.

Türk mucizesi yoğurt, yüksek protein değeri ile kilo verdiriyor.

Yapılan bir araştırmaya göre dengeli beslenme düzeninin yanında günde iki porsiyon yoğurt yiyenlerin, diğerlerine göre yüzde 22 daha fazla ağırlık kaybettiği ve karın bölgelerindeki yağların yüzde 81 daha fazla yakıldığı gözlemlenmiştir.

 Ayrıca içinde bulunan faydalı bakteriler ile bağırsakların düzenli çalışmasını da sağlıyor. 
Yemeklerinizin yanında sade yoğurt tüketerek kalori alımınızı kontrol edebilirsiniz. Yoğurt kilo vermeye yardımcı olan en iyi gıdalardandır. İçinde bulunan bol miktarda proteinle güç kaynağıdır, kalsiyumla da kemiklerin gelişmesine ve güçlenmesine yardımcı olur ve bu kalsiyum kilo verme sürecini hızlandırır. 

Yoğurt yemek yağ kaybını arttırırken kas kitlesini korur. Ne kadar fazla kasınız olursa oturduğunuz yerden yaktığınız kalori fazla olur. 

Yoğurt D vitamini eksikliğinde destek olur. Yapılan araştırmalar obeziteyle D vitamini eksikliğini gözler önüne sermiştir. Yani bu vitamin obeziteye karşı mücadelede önemli bir kaynaktır.

Market raflarında gördüğünüz renkli yoğurtları yiyemezsiniz yoksa kilo vermek yerine içlerindeki şeker ve yağ seviyeleri, katkı maddeleri yüzünden kilo alabilirsiniz. İlla tatlı yoğurt yemek istiyorsanız, sade yoğurdunuza taze meyve katabilirsiniz.

[ucluhaber]