İşte mutluluğun meyvesi!

İşte mutluluğun meyvesi!
Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, içeriğindeki güçlü antioksidanlar, vücuda sağladığı yararlar, şekerli tadı ve yumuşak yapısı nedeniyle muzu “mutluluk meyvesi” olarak belirtti.

Uzman Diyetisyen Küçük, muzun faydaları ve tüketme şekli konusunda bilgiler verdi. Her yaştan insanın sevdiği bir meyve olan muzun yararları hakkında Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük:

“Yüksek potasyum içeriği, ishal gibi rahatsızlıklara iyi gelmesi, kemiklere desteği ve vitamin-mineral içeriği ile bilinen muzun vücudumuza sağladığı daha birçok yarar vardır. Sağlıklı potasyum deposu olan muzun tansiyonu düşürme, kalbi aritmilerden koruma, kas güçsüzlüğünü azaltma gibi faydalarının yanı sıra güçlü kemik yapısına da faydalıdır. Çünkü güçlü bir iskelet sistemine sahip olmak tek başına kalsiyum ve D vitaminine bağlı değildir. Sağlam kemik yapısı için vücudumuzun potasyuma da ihtiyacı vardır dolayısıyla potasyumdan zengin bir meyve olması güçlü bir kemik yapısına katkı sağlar. Mutluluk meyvesi diyebileceğimiz muz, strese karşı da iyi çözüm sunmaktadır. Kahvaltı günün en önemli öğünü olmasına rağmen yoğun iş günlerinde aceleden aç karına evden çıkmak yerine pratik olarak yiyebileceğiniz bir küçük boy muz sizin daha keyifli, stressiz ve sakin bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır’’ dedi.


[ucluhaber]