Çocuklardan uzak tutun!

Çocuklardan uzak tutun!
Ayak üstü yenilebilmeleri ve büyük boyutları nedeniyle doymuş hissettirmeleri insanları fast food'a çeken sebepler arasında yer alıyor.

Hayvansal yağların çok olması nedeniyle kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkartır. Ayrıca kanser ve diğer kronik rahatsızlıkların oluşumunu kolaylaştırır.

Vitaminler ve mineraller açısından besin değeri düşük olan fast food yiyecekler çocuğunuzun bağışıklık sisteminin zayıf düşmesine neden olur.
Kızartmaların uzun süre bekleyen yağda hazırlanması nedeniyle kimyasal olarak bozulmaları gerçekleşir. Ayrıca yanan patates veya diğer benzeri malzemeler kanseri tetikleyici etkilerde bulunurlar.

Fast food besinler ile birlikte tüketilen yoğun kafein içerikli içeceklerin vücudun kimyasal dengesini bozarak ruhsal durum üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğu biliniyor.

Yüksek miktarda sodyum ve tuz barındıran bu yiyeceklerin kan basıncını artırarak tansiyon problemlerini tetiklemeleri mümkün.
Fast food'ların içerisindeki yoğun koruyucu maddeler, renklendiriciler ve diğer kimyasallar vücut gelişimini olumsuz yönde etkilediklerinden dolayı çocuklarda özellikle sakınılması gerekenler arasında yer alıyor.


[ucluhaber]