Burger King® Tıkla Gelsin’de Çevrimiçi Ödeme Dönemi Başlıyor

Burger King® Tıkla Gelsin’de Çevrimiçi Ödeme Dönemi Başlıyor
Burger King® Türkiye müşterileri, yemek siparişlerini artık çevrimiçi ödeyebilecek. Ödeme sürecinin tamamını Wirecard üstlenecek.

Wirecard Group, Türkiye'deki iştiraki Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. ile birlikte, kredi kartı ödemelerinin Türkiye'deki Burger King® çevrimiçi şubesine entegre edildiğini duyurdu. Burger King® Türkiye, çevrimiçi ve mobil ödeme kabul eden ilk ve tek fast food şirketi oldu. Burger King® Türkiye müşterileri, Mayıs 2016'dan bu yana http://www.burgerking.com.tr/tiklagelsin adresinden kredi kartıyla yemek sipariş ederek ödeme yapabiliyor. Burger King®, geçtiğimiz ay Türkiye'deki 20. yılını kutladı ve bu sürede müşterilerine 250 milyon kez hizmet verdi. Burger King'in ana geliştirici ve üreticisi TAB Gıda, Türkiye çapında 5 markada yaklaşık 1000 restoranıyla hızlı servis restoranı sektöründe lider durumda. TAB Gıda Burger King® CEO'su Caner Dikici şunları söyledi: "Burger King®, 600'ün üzerinde restoranla hamburger hızlı servis restoranı sektörünün lideri durumunda ve biz, çevrimiçi sipariş sürecini de müşterilerimiz için daha kolay ve daha rahat bir hâle getirmek istedik. Wirecard'ın çevrimiçi şubemize kredi kartı ödemelerini entegre etmesi, müşterilerimize yemeklerini çevrimiçi olarak sipariş etme ve kredi kartıyla doğrudan çevrimiçi ödeme yapma olanağı sağlıyor. Geriye sadece siparişlerinin evlerine teslim edilmesini beklemek kalıyor"

Wirecard Türkiye Genel Müdürü Alper Akcan: "Dünya genelindeki bu benzersiz hizmetle Türkiye'deki Burger King® müşterilerini desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Ödeme sürecinin tamamını üstlenerek, tek bir kaynaktan en kullanışlı ve güvenli çevrimiçi siparişler için yol açıyoruz." dedi.

 

Wirecard hakkında:

Wirecard AG, tüm satış kanallarından elektronik ödeme kabul etme konusunda şirketleri destekleyen küresel bir teknoloji grubudur. Önde gelen bir bağımsız tedarikçi olan Wirecard Grup, Türkiye’de Mobil Ödeme Pazarında lider olmasının yanında Kredi Kartından Ödeme alma konusunda da Globaldeki tecrübe ve gücünü Türkiye’ye de yansıtmaktadır. Küresel bir platform, tamamlayıcı dolandırıcılık önleme çözümleriyle uluslararası ödeme kabulleri ve yöntemlerini bir araya getirir. Wirecard Grup, kart ve mobil ödeme çözümleri olarak, kendi ödeme araçlarını düzenleme konusunda da şirketlere kart ve hesap ürünleri için gerekli lisansları içeren uçtan uca bir altyapı sağlar. Wirecard AG, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir (TecDAX, ISIN DE0007472060, WDI). Wirecard ile ilgili daha fazla bilgi için, lütfen http://www.wirecard.com adresini ziyaret edin veya bizi Twitter üzerinde @wirecard hesabından takip edin.