Bunları yediğinizde çocuk sahibi olmanız çok kolay!

Bunları yediğinizde çocuk sahibi olmanız çok kolay!
Doğurganlık oranı gün geçtikçe kalitesiz gıdalar sebebiyle azalıyor. Faydalı gıdalarla daha kolay çocuk sahibi olmanız mümkün.

Bazı besinler ise çocuk sahibi olmak çiftler için bire bir! Özellikle B vitamini ve folik asit içeren sebzeler ve kuru bakliyatlar uzmanlar tarafından öneriliyor.

Harvard Üniversitesi’nde yapılan çalışmalara göre sağlıklı ve dengeli beslenme ile hamile kalma olasılığı yüzde 80 e kadar artıyor.

Peki hangi ürünler tüketilmeli?

Yumurta: Protein açısından çok zengindir ve A vitamini, D vitamini ve kolin gibi faydalı besinler içerir. A vitamini üreme için çok gereklidir.

Lahana: Östrojen dengesini sağlar. Ayrıca lahana nöral tüp defektlerinin önlenmesi için gerekli olan folat için çok önemli bir kaynaktır. C vitamini içerir. Yumurta ve spermleri korumak için önemlidir.

Kereviz: Kadın ve erkekte cinsel faaliyeti arttırır. Bütün salgı bezlerini çalıştırır.

Havuç: Kadınlarda adetin düzenli olmasını sağlar.

Roka: Cinsel gücü arttırır. Birçok minerale sahiptir ve kansızlığı önler.

Sarımsak: Hormonların çalışmasını düzenler. Vücuttaki mikropları öldürür. Düzenli olarak çiğ yenildiğinde büyük faydası vardır.

Soğan: Vücuttaki bütün hormonları çalıştırır.

Karnıbahar: Bol E vitamini bulunur. Protein ve cinsiyet hormonunu arttırır. Cinsel gücü arttırır.


Mercimek: Bol miktarda B vitamini vardır. Vücudu kuvvetlendirir. Hamilelerde çocuğun anne karnında güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar.

Nohut ve kuru fasulye: Bol vitamin ve protein vardır. Direnci arttırır.

[ucluhaber]